Autor

Vladimír Sirotek

*1964, ve volném čase fotograf,
filmař, malíř, hudebník, cestovatel,
projektant, chovatel, pěstitel,…

Autor pracoval v nejrůznějších oborech od vývojového mechanika, elektromechanika, obráběče kovů po zahradníka. V roce 1989 vystudoval obor Ochrana životního prostředí a krajinné ekologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Od té doby působil v expertních a projektových týmech, které se zabývaly ochranou životního prostředí a od roku 1991 pracoval v neziskovém sektoru na tuzemských a mezinárodních ekologických projektech. Od roku 2004 se dále zabývá provozováním zařízení cestovního ruchu http://www.aplus-hostel.cz/ , http://www.restauraceaplus.cz/

Od malování a filmu se dostal k dokumentárnímu fotografování svých cest, zejména pak divoké přírody. Vzhledem k šíři svých zájmů se nebrání ani dalším žánrům fotografie jakými jsou krajina, architektura, akt, produktová nebo experimentální fotografie.

Technické vybavení u něho není na prvním místě, fotografuje vším co je po ruce včetně kompaktů a mobilních telefonů. Přesto posledních několik let využívá především fotoaparáty Canon 5D Mark II a 5D Mark III. Z objektivů nejčastěji využívá pro svoji univerzálnost zoomové objektivy Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM a Canon EF 17-40mm f/4,0 L USM. Dále pak pevné sklo Canon EF 100mm f/2,8 Macro USM.